Oprava záchodů, klozetů, wc

Protékající záchod může výrazně zasáhnout do měsíční spotřeby vody a ukrojit z vašeho rozpočtu stokoruny v případě slabě protékajícího wc, až tisíce u silnějšího proudu. Navíc obtěžuje zvukem protékající vody, ani opakované spláchnutí tuto závadu neodstraní. Zbavit se této závady je tedy nasnadě, a pokud si s prodékajícím záchodem neporadíte sami, určitě se nám ozvěte a my tuto závadu odstraním.

Příčina protékajícího klozetu

Pokud začne záchod protékat, je třeba ihned najít příčinu této závady. Příčin může být několik – uvolněné nebo zničené těsnění, rozbitý vypouštěcí ventil nebo nečistoty bránícíc fungování nádržky. Protékání záchodu neomezuje funkčnost záchodu, ale znamená vyšší spotřebu vody spojenou s dodatečnými finančními náklady.

Postup opravy protékajícícho záchodu

V případě protékajícího záchodu je prvním krolem je rozdělání nádržky na vodu, u staršího nebo kombi záchodu je to jednoduché, v případě vestavěné nádržky do přepážky nebo zdi, nechte tuto opravdu odborníkům. Stačí sejmout horní víko nebo odšroubovat tlačítko splachování, které je jeho součástí. Vyndání plovákového ventilu – sejmutím výka se můžete podívat dovnitř nádržky a zkontrolujete stav těsnění, provedete očištění v případě nečistot. Plovák stačí vyndat a vyčistit pod tekoucí vodou, zkontrolujte plochu na níž dosedá plovák. Pokud se problémy nevyřeší předchozími kroky, je třeba koupit nový ventil. U starších záchodů se může stát, že již dané díly nejsou k dostání, proto se doporučuje vyměnit celou nádržku za novou. K tomu je potřeba nádržku záchodu celou demontovat.

Voda do nádržky záchodu neteče

Někdy se může stát, že do nádržky vůbec neteče voda, to je způsobeno ve většině případě nečistotamy, které zanáší napouštěcí ventil. Nejdříve je potřeba zavřít přívod vody k záchodu a pak napouštěcí ventil vyčistit.

Náhradní díly k záchodům, klozetům, WC

U některých starších záchodů se může stát, že dané náhradní díly již nejsou k dostání a jejich náhrada podobným není téměř možná. Bude tedy potřeba celou nádržku nebo záchod nahradit novým, proto je třeba myslet na to, že oprava záchodu bude vyžadovat vyšší investici. Sháníli-te část splachovacího systému klozetu, identifikujte výrobce a označení typu součástky, a vemte ji s sebou nebo si ji alespoň vyfoťte na mobilní telefon. Zabráníte tak nákupu nehodícího se dílu.